Svítící kroužky Angel Eyes jsou kroužky v předních světlech vozidla a používají se jako poziční světla. Řada majitelů je potom používá i jako světla pro denní svícení. Existují dva typy, první je založen na principu využití studeno katodové trubice (CCFL). Tato technologie se používá například také k podsvícení LCD displejů. Druhým typem jsou LED diodové svítící kroužky, kde každý obsahuje 42 vysoce svítivých LED diod. Postup instalace je u obou typů totožný, existuje řada různě barevných provedení kroužků. Tento článek obsahuje návod na montáž na vozidle BMW E46.

Potřebné nářadí:   menší plochý šroubovák, gola s 8 mm nástavcem, křížový šroubovák

1) Pro namontování kroužků je nutná demontáž předního světla, s tím  tedy musíte začít.

2) Nejprve je nutné vyjmout směrové světlo (blinkr). U některých modelů je jen nacvaknuté, zde je připevněno pomocí 1 šroubu (zezhora). Odpojte konektor a světlo vyjměte.

2) Uvolněte ochrannou plastovou lištu pod světlem. Je zde jen nacvaknuta, pomocí šroubováku půjde vypáčit, ale nepůjde vyndat úplně (což ani není potřeba, na vyjmutí světlometu to vystačí – u některých modelů je lišta připevněna ke světlometu a vyjmete ji s ním).

3) Nyní odmontujte světlomet. Je připevněn pomocí 4 šroubů. Dva jsou nahoře na světlometu a dva za ním. Pozice šroubů jsou na obrázku vyznačeny červeně.

4) Vyjměte světlomet a odpojte konektory. Nyní je potřeba sundat čočku. Demontujte plastovou ochrannou lištu z horního okraje světlometu.

5) Čočka je upevněna pomocí 8 úchytek, uvolněte je pomocí šroubováku a čočku sundejte. Dále sundejte plastové brýle (viz obrázek).

6) Svítící kroužky nasuňte nad obě žárovky a upevněte pomocí plastových klipů.

7) Světlomet znovu složte a přišroubujte na  místo, stejně tak směrové světlo. Ted přijde ta složitější část, napojení kroužků na přívod energie. Při tom jednodušším způsobu, konektor kroužků jen napojíte do přívodu ke světlometu.

8) Při tom složitějším (v případě že chcete, aby kroužky plnily funkci pozičních světel při otočení klíčkem), musíte druhý konektor zapojit do palubní desky. Pokud jste svítící kroužky jen měnili, tak máte kabeláž nataženou a stačí do ní zapojit druhý konektor.

Pokud kroužky nově přidáváte, budete muset vedení natáhnout sami. K tomu budete pro bezpečné zapojení potřebovat přídavnou kabeláž a trafo.

Zapojení není příliš složité.

Porovnejte rozdíl.