Osvětlení registrační značky je další z řady náhradních dílů na vozy BMW, které si zvládne s trochou zručnosti každý majitel vyměnit sám bez asistence přechytralých techniků z autorizovaných servisů. Osvětlení tvoří dva malé svítivé panely vpravo a vlevo nad registrační značkou. Důvodů k výměně může být celá řada. Kromě prasklých žárovek je může potkat třeba nějaké mechanické poškození nebo jsou prostě jen časem opotřebované a ošklivé.

To proč si je hodně majitelů mění i když jsou funkční je to, že tato seriová světla vydávají nepříliš silné, nažloutlé světlo. Při porovnání s LED panely (které se na většinu vozů dají snadno sehnat)  je rozdíl značný. Tématem tohoto článku je tedy výměna klasického osvětlení registrační značky za LED osvětlení. Postup by měl jít aplikovat na většinu vozů BMW.

Potřebné nářadí: menší plochý šroubovák

Postup výměny:

1) Panely osvětlení jsou v nárazníku jen nacvaknuty, není potřeba nic šroubovat.

2) V rámu panelu je otvor, do něho vložte šroubovák a panel opatrně vypačte ven. Můžete si pomoci i po okrajích ale pozor na to, aby se nepoškrábal lak.

3) Panel vyjměte z nárazníku ven. Přívodní kabel na to má dostatečnou vůli.

3) Nyní už stačí jen odpojit konektor, zapojit ho do nového LED panelu a ten jednoduše nacvaknout zpět do zadního nárazníku.

4) Po otočení klíčku určitě poznáte rozdíl. (na obrázku dole je vlevo LED osvětlení, vpravo klasické seriové osvětlení)