Stejně jako přední světlomety i mlhová světla se mohou časem poškodit. V tom lepším případě to je pouze prasklá žárovka nebo oprýskaná a ošklivá čočka. V tom horším případě, po nějakém bourání, může být celá mlhovka prasklá. Dalším důvodem výměny může být nespokojenost se seriovým nažloutlým světlem. Naštěstí je to další z řady dílů, které jsou snadno k sehnání, a jejich výměna nepředstavuje žádný nerozlousknutelný oříšek. Jedinou nevýhodou je to, že BMW vyrábí velké množství variant, takže mlhovky se liší podle řady, modelu a někdy i podle roku výroby. Tento článek obsahuje návod na výměnu mlhovek u modelů e39, f10, e34.

Postup výměny u modelu e39:

Potřebné nářadí: kleště, gola se 7mm nástavcem

1)     Při výměně mlhovky u tohoto modelu je nejprve nutné odmontovat plastové žebrování napravo od mlhovky (za předpokladu, že měníte levou mlhovku).

2)     Žebrování je uchyceno pomocí dvou nýtů (na obrázku je jejich umístění vyznačeno žlutě). Nýty vytáhněte pomocí kleští a žebrování vyndejte.

3)     Mlhovka je upevněna pomocí dvou šestihranných, 7mm šroubků. Mlhovku opatrně vyjměte, aby se nevytrhnul přívodní kabel.

4)     Odpojte konektor a mlhovku vyměňte. Opačným postupem zase vše namontujte zpět a porovnejte změnu.

 Postup výměny u modelu f10:

Potřebné nářadí: gola se 7mm nástavcem

1)     U tohoto modelu je také nutné napřed odstranit mřížku napravo od mlhovky. Je na místě jen nacvaknutá, jde vyndat rukou. Začněte na straně blíž ke středu vozidla a vyjměte ji.

2)     Mlhovka je upevněna pomocí dvou šestihranných, 7mm šroubků. Mlhovku opatrně vyjměte, aby se nevytrhnul přívodní kabel.

3)     Odpojte konektor a mlhovku vyměňte. Opačným postupem zase vše namontujte zpět a porovnejte změnu.

Pro modely e34 je výměna obdobná jako u výše zmíněných vozů. Zase je nutné nejprve odstranit kryt napravo od světla, je tam jen nacvaknutý. Tím dostanete přístup k mlhovce, která je upevněna 1 šroubem. Šroub uvolněte, mlhovku vyjměte a vyměňte.