Angel Eyes (neboli andělské oči) jsou světla určená pro denní svícení. Většina vozů BMW přichází z továrny s klasickými halogenovými žárovkami svítícími nažloutlým světlem, se kterými auto nedělá nijak oslnivý dojem. Možností, jak to změnit, je namísto nich instalovat vysoce svítivé LED žárovky, které dají automobilu úplně nový vzhled. Tyto LED žárovky se prodávají s různým příkonem a dokonce se intenzitou svícení přibližují xenonům. Navíc mají vestavěnou elektroniku, která zajistí bezproblémovou komunikaci s řídící jednotkou. Výměna žárovek se liší podle typu vozu. U modelů E39, E60, E61,E63,E87 a obdobných je výměna velmi jednoduchá a rychlá, popis bude v první polovině článku. U modelů E81,E82, E90,E92,E60,E70,E84 a obdobných, je instalace trochu složitější, ale nic co by se nedalo zvládnout.

Postup pro výměnu LED žárovky u vozu BMW E39 (2001)

Potřebné nářadí: žádné (u některých jiných modelů je pro výměnu žárovky nutné vymontovat světlomet, což obnáší vyšroubování několika šroubů, u E39 ne)

1) Otevřete kapotu, na obrázku je žlutě vyznačena žárovka pro denní svícení

2) Odpojte konektor, žárovku lehce pootočte a vyjměte.

3) Nová LED žárovka má trochu jiný konektor, proto je s ní v balení dodávána redukce.

4) Redukci a žárovku připojte na konektor, žárovku zasuňte na místo a ujistěte se, že pevně drží.

5) Pokud svítí, je hotovo.

Postup pro výměnu LED žárovky u vozu BMW E90 (2006)

Potřebné nářadí: hever, pákový klíč na sundání kola, gola s 8mm a 10 mm nástavcem, malý šroubovák

1) Na začátku je nejprve nutné sundat kolo, protože žárovka je uložena vlevo od kola (za předpokladu, že měníte žárovku na levé straně) za plastovým krytem podběhu. Pomocí heveru zvedněte vůz a demontujte kolo.

2) Nyní je potřeba odstranit plastový vnitřní blatník. Je připevněn pomocí pěti šestihranných, 8mm šroubů a jedné 10mm matice vzadu.

3) Vnitřní blatník je uvolněný, opatrně ho odklopte, na levé spodní straně je umístěn konektor, který je nutné odpojit. Potom už půjde celý blatník vyndat. Žárovka pro denní svícení je umístěna za menším kulatým krytem. Na obrázku je vyznačena žlutě. Nad ní je větší čtvercový kryt, za kterým jsou žárovky světlometu (na obrázku vyznačen červeně). Pokud si prohlédnete vnitřní blatník, který jste právě vyndali, zjistíte, že přesně v místě krytu žárovek tam lze otevřít otvor (je to z důvodu, aby se při výměně žárovek právě nemusel vnitřní blatník sundávat.

4) Kryt na žárovku je na místě pevně nasunutý, pomocí páčení šroubováku seshora a zespodu ho vysuňte ven.

5) Odpojte z žárovky 2 konektory a pomocí malého šroubováku uvolněte 2 šrouby a vyndejte žárovku ven.

7) Z otvoru vysuňte ještě vrchní část těla žárovky s čočkou.

8) Opatrně sundejte z kovového vrchu čočku a vyzkoušejte, jak to pasuje na novou žárovku. Tento vršek těla následně vložte zpět na místo, poté do něho napasujte žárovku. Zkontrolujte, zda si všechno dobře „sedlo“ a přišroubujte oba šrouby.

9) Připojte zpět oba konektory a vyzkoušejte, zda žárovka svítí.

Pokud ano, máte vyhráno.Přidělejte zpět plastový kryt, vnitřní blatník a kolo. Porovnejte rozdíl.