Stejně jako přední světlomety i mlhová světla se mohou časem poškodit. V tom lepším případě to je pouze prasklá žárovka nebo oprýskaná a ošklivá čočka. V tom horším případě, po nějakém bourání, může být celá mlhovka prasklá. Dalším důvodem výměny může být nespokojenost se seriovým nažloutlým světlem. Naštěstí je to další z řady dílů, které jsou snadno k sehnání, a jejich výměna nepředstavuje žádný nerozlousknutelný oříšek. Jedinou nevýhodou je to, že BMW vyrábí velké množství variant, takže mlhovky se liší podle řady, modelu a někdy i podle roku výroby. Tento článek obsahuje návod na výměnu mlhovek u modelů e38, e65.

Postup výměny u modelu e38:

Potřebné nářadí: středně velký plochý šroubovák

1)     Výměna mlhovky u tohoto modelu je velmi jednoduchá, není potřeba nic šroubovat. Mlhovka je v nárazníku jen nacvaknutá, klip je nutné uvolnit pomocí šroubováku. Nalevo od světla jsou dva otvory (při výměně pravé mlhovky). Do horního otvoru vložte šroubovák, úchyt mlhovky je v levém horním rohu a musíte ho „vypáčit“.

2) Po uvolnění klipu mlhovku opatrně z levé strany rukou vyklápějte z nárazníku, až půjde úplně vyjmout. Pozor, aby jste nevytrhli kabel nebo konektor.

3) Odpojte konektor, připojte novou mlhovku a opačným  postupem ji namontujte.

 Postup výměny u modelu e65:

Postup výměny mlhového světla u BMW e65 je jen o něco málo složitější než u BMW e38. Mlhovka je uchycena pomocí jednoho šroubku, po jeho vyšroubování lze starou mlhovku opatrně vyjmout (zase pozor na přívodní kabel), odpojit konektor a zapojit novou mlhovku. Postup u modelu f01 je obdobný jako u e38.